Bifed Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali

AnaSayfa > Blog > Bifed Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali
Öne Çıkan Görsel

31/07/2018 ADADAYIZ BY YAVUZ 0 Yorumlar

BIFED festivalini dünyanın sorunları ve zenginlikleriyle ilgili filmlerin ve her türlü sanat eserinin üretimine ve sunumuna yeni bir neden oluşturmak ve ciddi ve bağımsız bir platform yaratılmasına öncülük etmek ve bu çalışmaları ödüllendirmek için yapıyoruz.

Çok fazla bilginin ve bilgi olmayan verinin bütün mecralarda korkunç bir hızla aktığı bir çağda yaşıyoruz. Daha yavaş, daha yerel ve daha küçük ama en önemlisi daha doğru, daha hakiki olanı, bilgiyi birlikte aramak için bu festivali yapıyoruz.

Ekolojik sorunlar bir yandan büyür ve çeşitlenirken bir taraftan da umut verici gelişmeler oluyor. Festivalimizi de ümit veren kalıcı bir platform oluşturmak için yapıyoruz.

Umuyoruz ki Bozcaadalılar, çiftçiler, üreticiler, bilim insanları, sanatçılar ve tüm konuklarımız BIFED sayesinde en son teknolojik gelişmelerden, en büyük felaketlerden ve buluşlardan, en yeni belgesel tekniklerinden ve birbirlerinden haberdar olacaklar. Umuyoruz festivalimiz kardeşlik ve dayanışmayı arttıran bir rol oynayacak.